avvocato_oleg (avvocato_oleg) wrote,
avvocato_oleg
avvocato_oleg

Трагедія загибелі 58 кіборгів в ДАПі

саме трагічне в історії з ДАП - те, що останні три доби перед підривами ДАПа противником 19-21 січня 2015 ті, хто були в ДАПі (группа командира роти РВП позивний "Краб" і ще 70-80 бійців ЗСУ) - займали 2 поверх Донецького аеропорту.
Склалась така ситуація, що напередодні першого підриву 19 січня 2015 сєпари і росіяни вже захопили \цокольний поверх\ і підземелля під залишками будівлі нового терміналу ДАПу, і почали мінувати саму будівлю ДАПу - є багато інтерв"ю бійців, які дивом вижили після 2 вибухів в АДу, і розказали журналістам як це було.
Кажуть, командира роти РВП позивний "Краб" Іван Іванович Зубков зв"язувався по рації зі Штабом АТО і повідомляв генералу Муженку, що він спостерігає особисто, як сапери противника таскають якісь мішки очевидно з вибухівкою і проводять замінування цокольного поверху терміналу, а також обкладають колони на цокольному поверсі мішками (з вибухівкою).
Мінувати будівлю вони почали за три доби до першого вибуху 19 січня 2015.

Тут треба ще сказати, що ще була одна обставина, яка призвела до настільки трагічних подій. Під час того дурнуватого рішення керівництва штабу АТО - примушувати своїх підлеглих під час ротації - проходити через блокпост сєпаратистів Мотороли в т.ч.терпіти обшуки з боку Мотороли і його бійців. Коротче кажучи, під час проходження блокпосту - люди Мотороли вкрали одну чи навіть декілька захищених ЗСУшних рацій "харісон" - після чого весь тиждень чи навіть днів 10 слухали всі переговори між штабом АТО і кіборгами в терміналі ДАПу.

Не зважаючи на доповіді в штаб АТО Іван Івановича Зубкова, командира роти десантників ЗСУ позивний "Краб" - керівництво штабу АТО в особі генерала Муженко, прекрасно розуміли чим це закінчиться.
Кажуть, командир роти десантників "Краб" - просив у керівництва Штабу АТО - аби зберегти людей!!! - дати дозвіл\наказ\ залишити новий термінал, і відвести бійців на інші - більш захищені позиції (варіанти були),
тому що він як досвічений командир розумів - до чого все йде (тобто що їх можуть підірвати разом з будівлею).

Після Сталінградської битви в усі навіть шкільні підручники по ДПЮ\військовому мистецтву\ ввійшла історія про те, як німці в Сталінграді звільняли захоплені противником будівлі. Ні, вони ніколи не штурмували ті будівлі, бо тоді значно зростав би відсоток втрат серед особового складу. Німці придумали і перші почали застосовувати тактику підриву захоплених супротивником будівель.
Тобто будівля спочатку заміновувалась під прикриттям темряви, чи з допомогою хитрощів, і потім просто висаджувалась в повітря - разом з її оборонцями.

Всі це розуміли. Це розумів і генерал Муженко, і що - найстрашніше - це також розуміли ті воїни-самураї ЗСУ, які тримали оборону в новому терміналі під бєзпрєстанними танковими обстрілами росіян і сєпарів.
Наказу залишити термінал Штаб АТО і його генерали ЗСУ - так і не віддали.
Всі наші 70-80 бійців ЗСУ, з яких 58 (п"ятьдесят вісім) - загинуло після тих двох величезних вибухів 19-21 січня 2015 - це теж напевно розуміли, але не залишили позицій без наказу.
Треба сказати, що сєпари і росіяни притягнули в ДАП величезну проти-карабєльну міну і затягли її на санях чітко під те місце (фактично 100 м2), де сиділи ще живі кіборги.
Вони були в пастці. Три доби очікували неминучої смерті - розуміли, що помруть - що їх підірвуть,
якщо керівництво Штабу АТО не виведе їх в інше місце - де хоча б землю під ногами вони зможуть контролювати.

Саме цінне, що є в Збройних Силах України - це люди, і їх - генерали - не вберегли!...

"Бабы еще наражают" - так казав товаріщ Сталін здається.
Чи не так, пане Муженко?
Почитайте дуже цікаве інтерв"ю пана генерала:
https://www.pravda.com.ua/cdn/graphics/2016/01/aeroport/

Доречі ніхто з тих генералів штабу АТО навіть на панахиду - так і не приїхав. Аби віддати останню шану полеглим і їх рідним-близьким.
https://youtu.be/N5es7RBA59o
Tags: ДАП, Муженко, кіборги, право на життя, російсько-українська війна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments