?

Log in

Previous Entry

1.Не їх війна
Сьогодні я це остаточно зрозумів. Це не їх війна.
Тобто те, що на Україну напали окупанти з Півночі і десь там в Донецьку у підвалі чи в бітоному мешку сидить 4 (чотири) десятки військовополонених і до 10-ти осіб майже 2 (два) роки!!! - абсолютно нікого на Печерських пагорбах не торкає, не хвилює, і не бентежить!
Ані на хвилину. Мова про обивателів. І мова про чиновників: і з АП, СБУ, і всіх хто в Державі на зарплаті: це і Президент, і нардепи ВР і інші: Червоний Хрест, ОБСЄ, ООН і т.д.
Тому що якщо би це було не так - наших братів-бранців Кремля, вже би виміняли - звільнили (і про Колю Карпюка і Клиха - це теж). Просто звільнення військовополонених - взагалі нікого не цікавить.
Їм це не цікаво! Їх це не торкнулось. Вони просто чиновники на зарплаті. З вихідними в суботу-неділю. З робочим днем з 9-00 до 18-00. З Е-деклараціями і горами кеша в у.е. під матрацами.

2. Те що родини військово-полонених лишились самі зі своєю бідою свідчить те, що:
наприклад...в сусідньому столичному супермаркеті вільно продаються товари, вироблені в РФ.
Товари, вироблені в РФ: а) вільно завозяться, б) купуються бєз зазрєнія совєсті обивателями. Тобто нами.
Ніяких, тобто абсолютно ніяких економічних санкцій на продукцію, товари та послуги з РФ в Україні немає.
Спокійнісінько працюють собі Сбєрбанки РФ в Києві,
а в РФ - кондитерські фабрики одного великого Підприємця (а насправді - всього лише призначеного нами чиновника на зарплаті з держ.бюджету) - які сплачують величезні податки в бюджет РФ, з яких виливають кулі, виробляють танкові снаряди для російської регулярної армії, які летять по позиціях українських десантників, які своїми тілами зупиняють навали Мордора, гинуть щодня, калічаться, потрапляють в полон, але стоять...і не здаються...Поки чиновники продовжують тирити бабло з бюджета і переводити його в кеш, бо у кореша з КМ чи з АП матрас товший, і годинник дорожчий, ніж у нього.

3. Чиновники\які вважають що вони і є Держава\ усунули абсолютно усіх волонтерів, громадські організації, приватних переговорщиків, афганців, священників, сталкерів, і навіть військових (як не парадоксально це звучить!) тощо від процесу проведення переговорів і прийняття рішень стосовно обміну(-ів) і звільнення військовополонених.
найстрашніше те, що їх дії - ніхто не контролює, бо це "питання національної безпеки і оборони"...тому, пусть вєсь мір подождьот! ми, вєлікіє і могучіє - всіх звільнимо. років так через 3-5. Якщо ще хтось живим залишиться і не з"їде з глузду в підвалі чи в кам"яному мішку колонії в Макіївці чи в Пятигорську (і такі випадки вже є, і все це - на їх совісті! Цинічних бариг...з АП, ВР і інших структур...).

4. Відповідальність за провал, і тупік в переговорах по звільненню полонених - несуть не тільки Президент, але і ВР в лиці всіх без виключення нардепів усіх політичних партій.
а) тому що відсутній ефективний парламентський контроль за діяльністю спецслужб і АП в цьому питанні (ми ж типу парламентсько-президентська республіка, я нічого не переплутав? принаймні на папері...),
б) тому що ВР і нардепи до цього дня не ратифікували Римський Статут ICC\МКС\.
Якщо би цей Статут було ратифіковано, це створило би прєдпосилки для створення найближчим часом Міжнародного Трибуналу по типу Югославського чи Руандійського. так, цей трибунал неодмінно буде! Я в це особисто вірю. Питання в тому, чи доживуть військовополонені до цього часу?
Якщо би почав працювати трибунал чи МКС, то взяття військовополонених і тримання їх в полоні з брутальним порушенням прав полонених, прописаних в ст.70-71 ІІІ Женевської КОнвенції 1949 року (право на комунікацію: право, наприклад відправляти і отримувати листи від родичів), право отримувати медичну допомогу - було\стало би\ предметом персональної відповідальності про-російських терористів без строків давності. А так -сьогодні це "предмет торгов" цинічних бариг...

5. Інші несприятливі наслідки для країни-окупанта і її громадян.
Давайте проаналізуємо, що реально було зроблено в цьому напрямку?
Розрив дипвідносин з РФ? Ні...
Введення візового режиму для громадян РФ? Ні...
Відкликання ліцензій і обмеження для російського капіталу в Україні - Ні..
Зупинка хоча б на 1 добу руху залізниць з РФ, чи авіа-перельотів?
На добу - перекрили воду і електрику в КРим?
Введення санкцій - обмежень для роботи російських компаній на Україні?...

6. І про "юридичну очистку".
Знаєте головну причину, чому так мало людей є в "обмінному фонді"?
Бо процедур мало-мальскі легальних юридичної очистки просто не існує (для прикладу, як в Ізраїлі наприклад, де це питання законодавчо врегульовано).
У нас це виглядає просто дико на третьому році війни. Хтось з чиновників з АП чи СБ звонить-телефонує судді в якийсь там райсуд і каже: "Дядя Вася, відпусти на підписку\домашній арешт\ чи під заставу терориста Днр Івана" - і суддя в шоці сидить і думає - що робити? Як відпускати? Під чиї гарантії? На яких правових підставах?
Багато суддів раніше були раді таке зробити, а зараз - більшість просто відмовляють. Бо хто хоче сісти в тюрьму? Через рік-півтора чиновники при владі зміняться і у судді спитають: "Погодітє, а як це Ви терориста під домашній арешт відпустили?" Спитає який-небудь молокосос із прокуратури, який ні дня не був на фронті, у якого ніхто з родичів в полоні не сидів у підвалі, і який звик "стригти бабло" з суддів та інших "лохів"...
Це позор, що за 3 роки ми не придумали і не впровадили таких механізмів юридичної очистки обмінів...

Comments

Profile

avvocato_oleg
avvocato_oleg

Latest Month

December 2016
S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner